Logo Alapca

 

Robotics Team Alpaca

Because we are as fast and aggressive as an alpaca is.

Logo McGyver

Robotický tým Alpaca byl založen třemi studenty elektrotechnické fakulty v lednu roku 2013. Za dobu svého působení se zvětšil jak v počtu aktivních členů, tak v počtu spravovaných robotů. Zajímáme se o mnoho oblastí robotiky, od designu hardwaru či nízko- a vysoko-úrovňového ovládání robotu po správu build serverů a infrastruktury. Naše algoritmy jsou testovány při soutěžích s konkurenčními robotickými týmy několikrát ročně. Rádi přivítáme motivované nové členy, kteří by se k nám chtěli připojit a naučit se při tom něco nového z mnoha oblastí robotiky.

Formálně jsme součástí hackerspace MacGyver, nejlepšího a jediného hackerspace nacházejícího se na kolejích Strahov. Společně tvoříme část studentského klubu Silicon Hill.

Logo SH

 

Silicon Hill je největší klub Studentské Unie Českého vysokého učení technického v Praze. Původně byl klub založen za účelem správy počítačové sítě pro studenty ubytované na kolejích Strahov. Od té doby se rozrostl a momentálně nabízí mnoho zajímavých projektů a možností užitečného trávení času.

Logo MacGyver

 

Projekt MacGyver byl založen v akademickém roce 2006/2007 jako část klubu Silicon Hill. Původně měl pouze poskytovat služby členům klubu, ale nyní spravuje několik sub-projektů, mimo jiné Robotický tým Alpaca.